W biogazowni mamy do czynienia z ciepłem odpadowym w dużej ilości w postaci gorącej wody. Często inwestycja wręcz nakazuje zagospodarowanie tego odpadowego ciepła. Wówczas proces peletowania jest dogodnym źródłem podniesienia rentowności biogazowni. Gorąca woda ma zastosowanie w suszarniach taśmowych, w którym poprzez wymiennik ciepła dosusza trociny lub poferment do dalszego przetworzenia w postaci granulatów opałowych.

Dostępność trocin tartacznych na polskim rynku jest nieograniczona w odróżnieniu od trocin stolarskich, również cena trocin tartacznych jest zachęcająca i przygotowanie takiego surowca na potrzeby lini granulacyjnej jest opłacalne.

Trociny tartaczne w procesie suszenia nisko emisyjną i mało inwazyjną metodą na suszarni taśmowej stanowią doskonały surowiec do produkcji granulatów opałowych gdyż właściwości ułatwiajace spajanie i zagęszczanie są zachowane w procesie suszenia.

Posiadamy w ofercie kompleksową ofertę wraz z suszarnią taśmową.

Innym odpadem w biogazowniach jest poferment, który również jest znakomitym materiałem do peletowania. Wydajność granulatorów jest bardzo duża dla tego typu surowca. Granulat w niektórych przypadkach stanowi źródło nawozu, jednak głównym jego przeznaczeniem jest energetyka przemysłowa.